درباره تشکل فراگیر گروه های تبلیغی

معرفی تشکل

تشکل فراگیر گروه های تبلیغی کشور به عنوان یک نهاد ملّیِ مستقلِ حوزویِ آتش به اختیار در نظام فرهنگی تبلیغی کشور با رویکرد حرکت به سمت احیای تبلیغ گفتمانی با تمرکز بر موضوع سبک زندگی در محیط خانه و مخاطب خانواده در سال1389 تأسیس شد.

رسالت این مجموعه عبارت است از ؛ توسعه ، ارتقاء ، تقویت ، آسیب زدایی ، مانع زدایی ، هویت بخشی و الگوسازی تبلیغ گروهی برای افزایش نفوذ و تأثیر تبلیغ اسلامی.

از جمله عوامل مهم در تأسیس این مجموعه می توان به موارد ذیل اشاره نمود ؛
– تشکیل مجموعه ای برای پیگیری امور صنفی گروه های تبلیغی خودجوش
– نیاز به نوآوری در سازماندهی و آرایش فعالان حوزه ی تبلیغ (حرکت از تبلیغ انفرادی به سمت تبلیغ گروهی ، شبکه ای و جبهه ای)
– نیاز به گسترش عرصه ها و میدان های تبلیغی (حرکت از حضور در مساجد و مراکز مذهبی به نقش آفرینی در عرصه های ناشناخته و بکر تبلیغی )
– نیاز به بکارگیری ابزارهای نوین تبلیغی (حرکت  به سمت تبلیغ چندرسانه ای)

درباره تشکل فراگیر گروه های تبلیغی ، تشکل فراگیر تبلیغ گروهی طلاب

مأموریت ها

مأموریت ها

شناسایی ویژگی های تبلغ گروهی و الگوسازی برای بهینه سازی آن

حمایت مادی و معنوی از گروه های تبلیغی

هویت بخشی به تبلیغ گروهی در نظام فرهنگی کشور

اجرای برنامه های آموزشی در راستای ارتقاء مهارت های تبلیغی طلاب و توانمندسازی مدیران گروه های تبلیغی

برنامه ریزی ، پشتیبانی و حمایت از فعالیت های پژوهشی در راستای تأمین نیاز های مشترک گروه های تبلیغی

نظارت عام بر فعالیت های گروه های تبلیغی عضو تشکل برای صیانت از اعتبار تبلیغ گروهی در چارچوب تعهدات ، اصول و ارزش های اساسنامه

ترویج و توسعه ی الگوی تبلیغ گروهینمایندگی گروه های تبلیغی در تعامل با نهادهای کشوری و سازمان های تبلیغی

بسترسازی برای بهره مندی گروه های تبلیغی از حمایت های رسمی

ترویج و توسعه ی الگوی تبلیغ گروهی

ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به گروه ها در مباحث مدیریتی و محتوایی

ساختار تشکیلاتی

هیئت نظارت

معرفی هیئت نظارت

مدیران گروه‌های تبلیغی در مجمع عمومی ابتدای دوره سوم اعضای فعلی هیئت نظارت تشکل فراگیر تبلیغ گروهی طلاب را پیشنهاد دادند؛ با توجه به عنایت این بزرگواران نسبت به اهمیت جریان تبلیغ گروهی این امر با استقبال ایشان مواجهه شد و اعضای شورای مرکزی تشکل به صورت فصلی گزارش عملکرد خود را خدمت اعضای هیئت نظارت ارائه می‌نمایند و از رهنمودهای ایشان بهره‌مند می‌شوند.

آیت الله

اعرافی (زیدعزه)

آیت الله

طائب (زیدعزه)

حجت الاسلام و المسلمین

پناهیان (زیدعزه)

حجت الاسلام و المسلمین

جوشقانیان (زیدعزه)

شورای مرکزی

معرفی هیئت نظارت

طبق اساسنامه تشکل فراگیر هر سه سال یک‌بار مدیران گروه‌های تبلیغی به وسیله برگزاری انتخابات در مجمع عمومی سالیانه، 7 نفر از میان متقاضیان حضور در شورای مرکزی که می‌بایست از مدیران گروه‌های فعال باشند را انتخاب می‌نمایند. از اهم وظایف اعضای شورای مرکزی انتخاب دبیر، سیاست گذاری و بررسی عملکرد دبیرخانه تشکل می باشد.

دبیر تشکل

معرفی دبیر تشکل

شورای مرکزی تشکل هر دوره یک نفر را از میان خود برای تمشیت امور اجرایی تشکل انتخاب می‌کنند و دبیر وظیفه دارد با انتخاب معاونین و کارشناسان، دبیرخانه تشکل را در راستای ایفای وظایف و سیاست‌های کلان مدیریت نماید.

حجت الاسلام و المسلمین رنجبر

دبیر پنجمین دوره تشکل فراگیر گروه های تبلیغی کشور

معاونت هدایت عملیات

معرفی هیئت نظارت

طراحی و هدایت عملیات‌های عمومی و تجمیع گزارش گروه‌های تبلیغی بر عهده این معاونت می‌باشد که مطابق با تقویم عملیات‌های تشکل فراگیر 11 عملیات ملی و مذهبی در طول سال طراحی و اجرا می شود که از این تعداد 8 عملیات با گفتمان مشترک و 3 عملیات بدون آن خواهد بود. همچنین از دیگر وظایف این معاونت ثبت عضویت گروه‌های تبلیغی، تجمیع گزارشات عملکرد، به‌روزرسانی و تکمیل بانک اطلاعات آن‌ها می‌باشد.

معاونت رسانه و هنر

معرفی هیئت نظارت

این معاونت به‌طور کلی وظیفه تهیه گزارش و مستندسازی و انتشار و انعکاس فعالیت‌های دبیرخانه و گروه‌های تبلیغی را بر عهده دارد که شامل عکس‌برداری، فیلم‌برداری، طراحی، تدوین، خبرنوسی، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و … می‌شود.

معاونت امور راهبردی

معرفی هیئت نظارت

تدوین راهبردها و سیاست‌های کلان تشکل با هم‌فکری اعضای هیئت اندیشه‌ورز که از افراد با سابقه در عرصه تبلیغ گروهی می‌باشند، تا دیگر بخش‌های دبیرخانه مطابق به این سیاست‌ها و نقشه راه به وظایف خود عمل نمایند.

معاونت آموزش و پژوهش

معرفی هیئت نظارت

این معاونت علاوه بر تعیین محورهای گفتمان مشترک گروه‌های تبلیغی در موسم‌های ملی و مذهبی، اقدام به تولید و تأمین محتوای متناسب با آن‌ها در قالب بسته‌های پشتیبان محتوایی می‌نماید که محتواهای کاربردی در عرصه‌های مختلف مورد نیاز مبلغین به صورت مجازی و رایگان در اختیار آن‌ها قرار می گیرد. این بسته‌های محتوایی در بستر سایت و کانال‌های “بسته فرهنگی” در پیامرسان‌های مختلف منتشر می‌شوند. همچنین این معاونت به طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز گروه‌های تبلیغی می‌پردازد. 

معاونت اداری و مالی

معرفی هیئت نظارت

از اهم وظایف این معاونت می‌توان مدیریت منابع مالی و تن‌خواه گردانی، نامه‌نگاری و پیگیری‌های اداری را بر‌شمرد. امور استان‌های تشکل فراگیر و تمشیت امور رابطین و گروه‌های مستقر در استان‌های کشور نیز ذیل این معاونت کارپردازی می‌شود.

معاونت پشتیبانی و امور فرهنگی

معرفی هیئت نظارت

این معاونت در دو عرصه پشتیبانی سخت افزاری از فعالیت‌های دبیرخانه و طراحی و اجرای برنامه‌های فرهنگی مانند گعده‌های هفتگی مدیران گروه های تبلیغی به وظایف خود عمل می نماید. علاوه بر این برخی امور رفاهی مانند اسکان در شهر مقدس قم و مشهد، هماهنگی اردوگاه‌ها و اماکن ورزشی و … در حیطه عملکرد این معاونت است.

مدیران سابق تشکل

مدیران سابق تشکل

حجت الاسلام و المسلمین

حاج سیدجوادی

حجت الاسلام و المسلمین

استقامت

حجت الاسلام و المسلمین

هادی پور

حجت الاسلام و المسلمین

عزت زمانی

حجت الاسلام و المسلمین

شعبان زاده

حجت الاسلام و المسلمین

ارتقایی

ارتباط با ما

ارتباط با ما